Kontakt Contact

SIMONA AG jest producentem termoplastów z siecią oddziałów produkcji i sprzedaży na całym świecie. Prawie 1300 pracowników to kompetencja i doradztwo, ponad 35000 artykułów to najbardziej rozmaity program produktów na całym świecie. Roczna produkcja wynosi ponad 100 000 ton. SIMONA AG jest notowana na giełdzie i znajduje się na indeksie General Standard we Frankfurcie. Siedziba firmy mieści się w Kirn, w Nadrenii-Palatynacie. 

Górująca technika procesów przetwórczych spotyka się z pierwszorzędną kompetencją doradczą

Program produktów obejmuje półprodukty z tworzyw sztucznych, rury i kształtki oraz części gotowe. Do półproduktów z tworzyw sztucznych należą płyty, pręty, profile i druty spawalnicze. Stosuje się je szczególnie w budowie aparatów i urządzeń chemicznych ze względu na ich wysoką odporność na agresywne substancje chemiczne. Produkujemy jednak także spełniające najwyższe wymagania półprodukty z tworzyw sztucznych dla takich branż jak budowa maszyn, motoryzacja, life science, budownictwo wysokościowe I reklama.

Nasze rury i kształtki rur stosowane są przede wszystkim w zasilaniu i usuwaniu oraz technice składowisk odpadów. Duży popyt na systemy rurociągowe firmy SIMONA odnotowuje się jednak także w przypadku zastosowań przemysłowych.

Wyśmienita technika procesów przetwórczych, jakość i obszerny serwis techniczny odznaczają firmę SIMONA od 150 lat. Wychodząc poza rozległy program produktów standardowych wspólnie z naszymi klientami opracowujemy indywidualne rozwiązania do niemal wszystkich zastosowań. Dopracowana logistyka i sieć sprzedaży na skalę światową zapewniają, że rozwiązania te trafiają do klienta wtedy, gdy ich potrzebuje.

Oferujemy duży wachlarz tworzyw sztucznych. Naszą silną stroną jest możliwość indywidualnej modyfikacji tworzyw sztucznych oraz rozwój nowych tworzyw i kombinacji tworzyw.

Przetwarzamy najważniejsze tworzywa sztuczne - polietylen (PE), polipropylen (PP), polichlorek winylu (PVC), politereftalan etylenu (PETG), polifluorek winylidenu (PVDF) i etylo-chlorotrójfluoroetylen (E-CTFE). Ponadto stosowane są tworzywa specjalne, na przykład dla techniki ortopedycznej.

SIMONA City

Odkryjcie Państwo SIMONA City

Już dziś nasze produkty pomagają ułatwić nasze codzienne życie w wielu sektorach zastosowania. Dowodzi temu SIMONA City. W biurach i halach targowych, na lotniskach i dworcach, w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, elektrowniach i oczyszczalniach ścieków, budynkach mieszkalnych i szpitalach, w pojazdach, a nawet w sporcie i wypoczynku mogą Państwo polegać na naszych tworzywach sztucznych. SIMONA City będzie nadal się rozrastać. Nasi inżynierowie i managerowie produktów mają jeszcze wiele pomysłów na ulepszenie jakości życia ludzkości dzięki górującym rozwązaniom z tworzywa sztucznego.

Przy pomocy SIMONA City zamierzamy dostarczyć wrażeń odnośnie różnorodności zastosowań i zaprosić naszych partnerów do wspólnej budowy miasta rozwiązań z tworzyw sztucznych na całym świecie.

Odkryjcie Państwo SIMONA City

Jesteśmy firmą działającą na skalę globalną i oferujemy rozwiązania dla zastosowań tworzyw sztucznych. Kierujemy się przy tym zawsze korzyścią naszych Klientów. Nasza technologia procesów jest górująca i oferujemy obok produktów pierwszej jakości niezawodne, wydajne i szybkie procesy. Chcemy sami kształtować nasz rozwój i pozostać niezależni.

  • Średnioterminowo chcemy osiągnąć w koncernie SIMONA roczne obroty w wysokości 500 milionów EUR.
  • Na wschodzących rynkach Azji i Europy Wschodniej (włącznie z Rosją) oraz w Ameryce Południowej zmierzamy do ponadprzeciętnego rozwoju i pozyskania udziałów rynkowych.
  • W nasyconych rynkach Europy chcemy utrzymać nasze udziały rynkowe i rowijać się poprzez nowe zastosowania.
  • Na dłuższą metę chcemy osiągnąć marżę EBIT ponad 5 procent rocznie.
  • W ramach strategicznego rozwoju jesteśmy pozytywnie nastawieni do akwizycji.

Podstawą naszego sukcesu są wyśmienicie wykształceni pracownicy o dużym zaangażowaniu i kompetencji. W centrum uwagi naszego wspierania znajduje się podnoszenie kwalifikacji pod względem fachowym i osobistym. Nie dotyczy to tylko naszych pracowników. Również klientom oferujemy odpowiednie szkolenia w naszym Centrum Serwisu Technicznego lub na miejscu u klienta.

SIMONA dostarcza rozwiązania dla ważnych kwestii przyszłości. Tworzywa sztuczne nadają się do zastosowania w zakresie ochrony środowiska, energii, mobilności i zaopatrzenia w wodę. Naszą strategię przedsiębiorstwa kierujemy na te dziedziny. SIMONA jest przodownikiem w zakresie ochrony środowiska. Nasze płyty PVC od dziesięcioleci nie potrzebują obciążających środowisko stabilizatorów ołowiu. 95% odpadów powstających podczas produkcji poddawanych jest recyklingowi. Pracujemy stale nad ulepszeniem efektywności energetycznej naszej produkcji. Nasz zintegrowany system zarządzania jakością, środowiskiem i energią stanowi podstawę dla ciągłego zwiększania jakości naszych produktów i procesów, zrównoważonego rozwoju naszej ochrony środowiska oraz ulepszania naszego bilansu energii i redukcji emisji CO2. Nasz system zarządzania obejmuje wymagania norm DIN EN ISO 9001, DIN EN ISO 14001, DIN EN ISO 50001 oraz ISO/TS 16949.

SIMONA ponosi społeczną odpowiedzialność o zasięgu wykraczającym poza region siedziby, wspierając projekty pomocy, placówki kształcenia i inicjatywy społeczne. Anita Bürkle, zmarła w roku 2010 wdowa po długoletnim Przewodniczącym Zarządu i Rady Nadzorczej firmy SIMONA AG, dr Wolfganga Bürkle, powołała do życia w roku 2007 fundację dra Wolfganga i Anity Bürkle. Pani Bürkle wniosła jako majątek do fundacji odziedziczony po swoim mężu pakiet akcji SIMONA AG. Akcje pani Bürkle przeszły po jej śmierci również na rzecz fundacji. Fundacja wspiera dobroczynne działania, w szczególności w rejonie Kirn.

Jakość, staranność i niezawodność odznaczają firmę SIMONA od 150 lat. Założona w 1857 roku jako przedsiębiorstwo przetwórstwa skór firma Carl Simon Söhne uzyskała na początku XX wieku międzynarodowe znaczenie. Obie wojny światowe doprowadziły do załamania się przemysłu skórzanego i do poważnego kryzysu firmy SIMONA. Poszukiwano nowych zakresów działalności i znaleziono je w produkcji tworzyw sztucznych. Od tego czasu następował stały rozwój przedsiębiorstwa. Zamierzamy energicznie i dynamicznie osiągnać nasze ambitne cele i spełniać wysokie wymagania naszych klientów. Na całym świecie. Osobiście. I zawsze z wyprzedzeniem.

Handel akcjami firmy SIMONA AG odbywa się w indeksie General Standard na Niemieckiej Giełdzie we Frankfurcie i w Düsseldorfie. Ok. 26 % akcji znajduje się w rozproszonym posiadaniu. Dążymy do stabilnej polityki dywidendowej o atrakcyjnym zysku z tytułu dywidendy.

Kirn, luty 2016